Jak się zapisać?

Składanie deklaracji

Jak się zapisać ?

  • Osobiście w RCM „LubMed”, ul. Jana III Sobieskiego 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00
    (Druki do wypełnienia lekarza oraz pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej ze strony NFZ)
Bliższych informacji udzielamy pod tel. 61 832 68 98
Rejestracja i zapisy 

tel. 61 832 68 98, 503 926 438 
poniedziałek- piątek 8.00-18.00

UWAGA !

Przypominamy,że zgodnie z prawami pacjenta obowiązującymi w naszym kraju, pacjent w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ, ma prawo dwa razy do roku, do bezpłatnej zmiany lekarza rodzinnego, bez podawania przyczyn,oraz kontaktowania się z przychodnią, z której opieki rezygnuje.Wystarczy udać się do nowego lekarza i podpisać deklarację w jego praktyce.Zamiana Państwa poprzedniego lekarza na innego, następuje drogą elektroniczną w NFZ, po wpisaniu Państwa deklaracji do systemu komputerowego w nowej przychodni.

Pacjent musi być pewien, że lekarz, którego wybrał, działa w ramach swoich kompetencji i możliwości, dla dobra jego zdrowia, a lekarz, pewien, że pacjent ma do niego zaufanie. Jeśli taka wzajemna relacja pacjent-lekarz nie jest  możliwa, każda ze stron może zrezygnować ze współpracy.

Lekarz ma prawo zrezygnować z dalszego udzielania świadczeń pacjentowi, który ignoruje jego zalecenia,  podważa jego autorytet, wobec osób postronnych komentuje i krytykuje metody leczenia i postępowania, zachowuje się wulgarnie i agresywnie wobec niego i personelu w przychodni.