Informacje

REJESTRACJA

na godziny oraz zgłaszanie wizyt domowych:

pon.- pt  8.00-18.00 tel. 61 832 68 98 oraz (wyjątkowo, gdyż głównie służy do kontaktu lekarza z pacjentami) tel. 503 926 438

Badania LABORATORYJNE:  poniedziałki, środy, piątki  8:00-10:00

SZCZEPIENIA

dzieci zdrowe: środy 11.00-12.00, 17.00-18.00, czwartki od 17.00, oraz po indywidualnym umówieniu się w uzasadnionych przypadkach.( więcej informacji na temat szczepień na pasku menu LABORATORIUM, SZCZEPIENIA)

Uwaga !  Przed każdym szczepieniem zarówno dzieci jak i osób dorosłych, wymagana jest rejestracja do lekarza na kwalifikację.

 

DIETETYK

(poza NFZ).Osoby zainteresowane: -wykonaniem pomiarów masy ciała, tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organiźmie, BMI, na profesjonalnym sprzęcie (fachowa interpretacja wyniku); -uzyskania pomocy przy prawidłowym odchudzaniu; -zmianie diety (rozpisanie indywidualnej diety) -zmianie trybu życia i odżywiania na zdrowszy, prosimy o kontakt z panią mgr Magdaleną Truchel tel.792 340 651. Pani dietetyk, bedzie przyjmuje w naszej przychodni, w soboty, w gabinecie lekarskim, po uprzednim umówieniu się telefonicznym z pacjentem. Wiecej informacji w rejestracji LubMed i na pasku NAGŁE PRZYPADKI

PSYCHOLOG

dr J. Mydlarska (poza NFZ). Zaprasza OSOBY, PARY I RODZINY Z DZIEĆMI, które są zmęczone lub zaniepokojone niechcianymi emocjami i zachowaniami, potrzebują wsparcia lub porady we wprowadzaniu zmian. Więcej informacji na stronie: www.mydlarska.pl

Zapisy w rejestracji przychodni lub bezpośrednio u pani doktor, pod nr tel. 668 118 018

Ważne dla pacjentów „LubMed”!

Udając się na wizytę do lekarza, pacjent zobowiązany jest mieć aktualne ubezpieczenie zdrowotne, Wtedy pomoc lekarska i pielegniarska jaka udzielona jest w przychodni, leki zniżkowe przepisane na receptę oraz określone badania specjalistyczne będą refundowane przez NFZ. Od stycznia 2013 r. po zarejestrowaniu pacjenta, przy jego nazwisku pojawia się informacja, czy osoba ta ma prawo do świadczeń zdrowotnych, czy nie. Jest to ułatwienie dzięki systemowi e-WUŚ. Jeśli pojawienia się informacja, o braku ubezpieczenia zdrowotnego, a pacjent jest przekonany, że takowe posiada, zobowiązany jest do wypełnienia druku oświadczenia, które wypełnia w rejestracji, zanim uda się do lekarza. Osoby nieubezpieczone, nie mają refundacji NFZ, za pomoc medyczną.

Decyzja odnośnie skierowań do specjalistów i na specjalistyczne badania refundowane przez NFZ, leży wyłącznie w gestii lekarza-specjalisty medycyny rodzinnej, po zapoznaniu się z problemami zdrowotnymi pacjenta, gdy stwierdzi, że nie jest możliwe leczenie danego schorzenia w przychodni POZ.

Po wizycie u specjalisty, informację od niego, należy niezwłocznie dostarczyć do lekarza rodzinnego.

By skrócić oczekiwanie na przyjęcie przez lekarza, prosimy rejestrować się wcześniej telefonicznie, na konkretną godzinę. Lekarz przyjmuje pacjenta średnio ok.15 minut. Prosimy starać się przychodzić dokładnie na umówioną godzinę. Dzieci mogą korzystać z „małego stoliczka zabaw”, kolorowanek i książeczek (zabawki są myte i dezynfekowane). W przestronnej toalecie dla pacjentów znajduje się przewijak dla niemowląt, by Mamy mogły przebrać swoje pociechy (o pomoc w otwarciu, prosić osobę z personelu). Dziękujemy Państwu, za pozostawianie po sobie porządku w poczekalni oraz toalecie.Na badanie do lekarza, prosimy ubrać się (zwłaszcza dzieci ) w odzież wygodną do szybkiego zdejmowania i zakładania (usprawni to badanie lekarskie).

 • Sprawy niewymagające bezpośredniego kontaktu z lekarzem, można zgłaszać telefonicznie do rejestracji. Jeśli zaistnieje taka konieczność, lekarz lub pielęgniarka oddzwonią na podany przez Państwa numer telefonu.
 • WIZYTY DOMOWE realizowane są w uzasadnionych przypadkach np.: dla osób samotnych, obłożnie chorych i pozbawionych możliwości dojazdu do przychodni w godzinach jej pracy, wizyty patronażowe do noworodków, po uprzednim zgłoszeniu przez położną środowiskową.

Po uzyskaniu nr PESEL dla swojego nowonarodzonego dziecka, prosimy o niezwłoczne powiadomienie o tym rejestracji w przychodni, w celu uzupełnienia kartoteki ! Nie zapisujemy dzieci indywidualnie, bez ich rodziców, opiekunów !

Informujemy,że współpracują z nami POŁOŻNE oraz PIELĘGNIARKA ŚRODOWISKOWA  w ramach ubezpieczenia w NFZ.  Wystarczy wypełnić deklarację, podobną do tej, jak przy wyborze lekarza. Umożliwiamy kontakt w rejestracji „LubMed” z położnymi, ktore znamy i pielęgniarką p. Beatą Sokołowską pracujacą w naszej placówce.

Pytania, uwagi i sugestie dotyczące działania przychodni, prosimy kierować na pocztę lubmed@lubmed.com.pl. Jesteśmy wdzięczni za kontakt z Państwem i swobodne wyrażanie opinii o naszej pracy, co daje możliwość wyjaśniania problemów oraz wprowadzenie korzystnych zmian. Wszelkie fora oraz blogi internetowe nie są dobrym miejscem na opinie, gdyż mają do nich dostęp osoby postronne, anonimowe, którym zależy np.dla zabawy,czy z powodu zawiści, na psuciu dobrych relacji pacjent-lekarz, przez wprowadzanie często nieprawdziwych informacji o lekarzach, personelu medycznym lub pracy poszczególnych przychodni.

UWAGA !

 • Na pasku menu – NAGŁE PRZYPADKI -, mogą Państwo zapoznawać się z krótkimi informacjami, na tematy najczęściej pojawiających się w obecnym okresie problemów zdrowotnych oraz porady lekarza. Na początek tematy: ” Zapalenie migdałków”oraz „Sapka niemowlęca”
 • DIETETYK – Rozwiązujemy problemy z nadwagą!! Odpowiedzi na pytania do dietetyka  patrz – NAGŁE PRZYPADKI ! Rozwiązujemy problemy z nieprawidłową masą ciała i odżywianiem….”Moja wiedza i doświadczenie zawodowe, pozwalają mi komponować indywidualnie dopasowane diety dla każdego pacjenta, by mógł osiągnąć postawiony cel, jedząc to co lubi !”…
  dietetyk mgr MagdalenaTruchel. ZAPRASZAM !

Jak znaleźć specjalistę ?

Po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego do specjalisty w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ, można wybrać go z listy i umówić się na wizytę. Wystarczy wpisać potrzebną specjalizację w okienku na stronie www.nfz-poznan.pl/gdzie_leczyc/index.php.

Skierowanie nie jest konieczne do takich specjalistów jak :

 • onkolog
 • ginekolog
 • psychiatra (potrzebne jest do psychologa)
 • poradni dla osób chorych na gruźlicę,
 • poradni dla osób zakażonych wirusem HIV,
 • poradni dla osób uazależnionych od alkoholu, i w zakresie lecznictwa odwykowego

UWAGA !

W naszej przychodni przyjmuje (prywatnie) PSYCHOLOG dr J. Mydlarska tel. 668 118 018    www.mydlarska.pl  Informacja i zapisy również w rejestracji.                                                                               

Odpłatna pomoc dietetyka dla osób z nadwagą i niedowagą! Tel. 792 340 651